AKYAZI 10LINE (Ömer Öztaş)

Okulumuz Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu’nda, Pandemi sürecinden önce Kariyer Günleri adı altında her ay bir meslek grubundan misafir ağırlayarak meslek tanıtımları yapıyorduk. Diyetisyen, antrenör, astsubay, avukat, eczacı mesleklerinin yanında İlçe Spor müdürümüzü ve Kaymakamımızı da okulumuzda ağırlayarak, mesleklerini öğrencilerimize tanıtmasını sağlamıştık.

               Pandemi sürecinden dolayı bu projemizi maalesef askıya aldık. İlerleyen süreçte okuldan uzakta kalan öğrencilerimize nasıl yardımcı oluruz diye düşünürken bu projeyi tekrar faaliyete geçirmeyi kararlaştırdık. Ufak bir sıkıntımız vardı… PANDEMİ…

Bu süreçte toplanmak, bir araya gelmek uygun olmayacağı için eğitimleri sosyal medya üzerinden yapmayı kararlaştırdık. Bizim için küçük bir damla olan bu projemizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje ekibinde görev yapan Veysel Bilal Arslankara, Nevin Özcan ve Mustafa Güneri hocalarımız ile paylaştık. Basit ve sade haldeki projemizi,  Proje ekibinin ellerinin değmesi sayesinde bir anda kelebek etkisi yaptı.

Ali Salih Akyüz, Mehmet Salih Şahin, Ramazan Şerbetçi, Kerim Semiz hocalarımızla yapılan toplantılar ile AKYAZI 10LİNE platformu kurularak harekete geçildi. Hafta sonu yasağında evlerinde vakit geçiren öğrenci ve velilerimize 10 hafta boyunca güncel konularda youtube üzerinden birbirinden değerli konuklarımızla misafir olduk.

Sadece bir telefon ekranı ve bir masa ile başlayan AKYAZI 10LİNE günleri, 10 hafta sonunda koca bir stüdyo ve alt yapısı sağlam bir sahneye ile tamamladı. Ali Balcı abimiz bize öyle bir sahne kurdu ki, hayallerimizden öte bir hal aldı. Yaptığımız küçük skeçler için kurduğumuz sahnelerden, kamera arkasına kadar her anı gün geçtikçe büyüyen projemiz Akyazı da ilk defa yapılan Başarı Belgesi Ödül Töreni ile tamamlandı. Projede yer alan tüm ekip üyelerine, konuk olarak katılan tüm dostlarımıza Akyazı Kaymakamımız tarafından verilen Başarı Belgeleri ile bu projenin sonuna gelmiş olduk.

Bu proje ile hem öğrenci ve velilerimize ulaştık , hem de 11 tablet, 30 paket hijyen paketi, 150 kitap, onlarca spor malzemesi malzemesi dağıtarak onlara maddi olarak da destek olduk. Uzaktan eğitim sürecinde en çok ihtiyaç duyulan tableti alan öğrencilerimizin heyecanı ayrı bir güzellik idi. Ara tatilde yayınlarımıza ara verdiğimizde kanalın yorumlarına bu hafta yayın yok muu… diye yazan öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak bizim için ayrıca gurur verici anlardı…

Değerli öğretmen arkadaşlarımıza tavsiyemiz; kafanızda olan projeleri, etkinlikleri birbirimiz ile paylaşmamız. Eminim çoğu arkadaşımızın kafasında bir şeyler var. Ama onu harekete geçirecek olan ve herkesin istifade etmesi yine sizlerin elinizde. Paylaşmaktan ve hareket etmekten çekinmeyin. Arkanızda çok güzel dostluklar ve anılar bırakacağınız, yüzlerce gönüle dokunacağınız etkinliklere başlama zamanı geldi de geçiyor bile.

09.04.2021

Ömer Öztaş

Okul Müdürü

Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu

AKYAZI 10LINE (Ömer Öztaş)” üzerine 2 yorum

  1. Emeği geçen herkese teşekkürler. Akyazı için bir ilkdi ve çok güzeldi. Devamını bekliyoruz. Özelikle 4. hafta müthişti 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.